Start    Stowarzyszenie    Wystawy    Targi    Galeria    Szlaki bursztynowe    Jantaroterapia    Koty bursztynowe    Współpraca


II cykl wystaw pt.
"Planeta JANTAR Inspiruje..."

Od 23 października 2011 do 18 marca 2012
w salach wystawowych Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży
gościła wystawa z nowego cyklu

"Planeta JANTAR Inspiruje..."

www.muzeum.4lomza.pl

Ideą wystawy oraz głównym celem Stowarzyszenia jest, według statutu: "promocja bursztynu bałtyckiego, jego naturalnej urody i właściwości, [...] promocja polskich artystów i rzemieślników tworzących w bursztynie lub czerpiących z niego inspirację".

W wystawie wzięło udział 11 artystów - jedenaście interesujących osobowości twórczych pracujących w różnych technikach i reprezentujących odmienne style artystyczne. Wszystkich jednoczy wspólna inspiracja bursztynem i ideą Planety JANTAR, z jej porywającą, holistyczną wizją świata i rzeczywistości.

Prezentowane prace przeczą popularnemu przekonaniu, że bursztyn to jedynie atrakcyjny surowiec jubilerski. Siła fascynacji magią bursztynu i twórczej wyobraźni autorów sprawia, że wszystkie dzieła, nawet te, w których nie występuje bursztyn, emanują iście jantarową energią - mocą tą samą, która od wieków wykorzystywana jest w jantaroterapii.